Czy tabletki hormonalne na tarczycę mogą zmienić wynik hCG?

Otóż mam problemy z tarczycą i endokrynolog przepisał mi tabletki hormonalne, obawiam się, że mogę być w ciąży i chciałam zrobić test ciążowy, ale nie wiem czy tabletki te mogą zmienić wynik testu?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Może Pani śmiało wykonać domowy test ciążowy lub test poziomu bHCG z krwi bez obaw o wiarygodność wyniku. Tabletki hormonalne na tarczycę nie wpłyną na wynik testu ciążowego.

Pozdrawiam serdecznie!