Czy tabletki mogły nie zadziałać?

Witam, zwracam się z pytaniem dotyczącym skuteczności tabletek, które brałam i w związku z tym również chciałam zapytać, czy mogę być w ciąży? Brałam tabletki przez rok, później zrobiłam przerwę na jakieś 1,5 roku i od miesiąca zaczęłam je brać od nowa. Tym razem podczas brania, tak się zdarzyło, że jednocześnie brałam leki na zapalenie pęcherza i na hemoroidy. Chciałabym zapytać, czy możliwe jest, że tabletki nie działały i jestem w ciąży z powodu tej rocznej przerwy, albo z powodu leków przyjmowanych jednocześnie z tabletkami? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Jeśli rozpoczęła Pani przyjmowanie tabletek po przerwie od pierwszego dnia miesiączki, to nie ma powodów, by miały z powodu tej przerwy nie działać w pełni. Nie wiem jednak, czy przyjmowane przez Panią leki mogły wpłynąć na skuteczność tabletek, ponieważ nie wymieniła Pani ich nazw. Proszę zerknąć w ulotki tabletek i leków. W dziale "interakcje" znajdują się informacje co do ewentualnego wzajemnego wpływu na siebie tych preparatów.
Pozdrawiam serdecznie!