Czy tabletki należy brać o tej samej porze?

Chciałam się dowiedzieć, ponieważ zawsze biorę tabletki o godzinie 8, jednak pewnego dnia zapomniałam i zażyłam je około 9.30. Czy to ma wpływ na prawidłowe działanie tabletek, czy taka krótka różnica w czasie nie ma znaczenia? Chciałam się również zapytać w którym tygodniu brania tabletek (w tym miesiącu zaczęłam pierwsze opakowanie) mogą wystąpić plamienia ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
tabletki antykoncepcyjne najlepiej brać o stałej porze. Jeżeli opóźnienie w przyjęciu kolejnej tabletki nie jest większe niż 12h to nie obniża to ich działania antykoncepcyjnego.

Plamienia mogą pojawić się w każdym tygodniu brania tabletek.

Pozdrawiam