Czy tampony mogą wywołać stan zapalny pochwy?

Witam,
mam 17 lat, nigdy nie współżyłam, nigdy też nie byłam u ginekologa. Martwi mnie, że od dłuższego czasu śluz z mojej pochwy ma bardzo nieprzyjemny zapach i jest dość dziwnej konsystencji, ostatnio szary, ciemny jakby wstęgowaty.
Również okres mi się rozregulował, raz mam go na przełomie miesiąca, raz od 5-9 dnia miesiąca, a teraz zaczął mi się 15-tego, trwał jeden dzień, nastąpiła dwudniowa przerwa i kolejne krwawienia z pochwy.
Oczywiście dbam o higienę osobistą, używam do pielęgnacji odpowiednich środków, codziennie mam czystą, bawełnianą, nieobcisłą bieliznę...
Czy może mieć z tym coś wspólnego fakt używania tamponów? Nie wiem co się dzieje i martwi mnie to, do lekarza boję się z tym pójść i cały czas wmawiam sobie, że to mi przejdzie.
Mogę liczyć na jakieś sugestie, co to może być?
Z góry bardzo dziękuję

17 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Wydzielina śluzowa z pochwy o nieprzyjemnym zapachu może sugerować np. stan zapalny w drogach rodnych. Przyczyniać się do tego może stosowanie tamponów.
Jeżeli wcześniej cykle były regularne, a teraz to się zmieniło i miesiączki występują nieregularnie, to należy to wyjaśnić. Proponuję wizytę u ginekologa, co pozwoli na wyjaśnienie takiego stanu rzeczy.

Pozdrawiam