Czy te objawy świadczą o nerwicy?

Często, gdy mnie coś zaboli lub źle się poczuję, wpadam w panikę, jestem zdołowana, przygnębiona, czuję się jakbym miała depresję. Zwłaszcza wieczorem tak się dzieje. Często siedzę do późna przy komputerze, aby pójść spać dopiero nad ranem. Dlaczego tak mam? Czy to typ jakiejś nerwicy?

ponad rok temu

Witam!

Przedstawione przez Ciebie objawy (szczególnie obawy dotyczące zdrowia) mogą wskazywać na nerwicę hipochondryczną. Podajesz jednak zbyt mało szczegółów, m.in od jakiego czasu pojawiają się takie obawy, czy późna pora snu uzależniona jest od obaw o zdrowie, Twój wiek, etc.

Jeżeli Twoje obawy towarzyszą Ci od dłuższego czasu myślę, że warto udać się do lekarza specjalisty, a także zastanowić się nad psychoterapią. Tylko w bezpośrednim kontakice ze specjalistą będzie mnożna Cię zdiagnozować i podjąć terapię.

Pozdrawiam