Czy te objawy wskazują na wczesną ciążę?

Ostatnią miesiączkę miałam 14.12.2010 (a mam nieregularne miesiączki, tak miedzy 28 a 32 dniem cyklu - ta była 32 dnia). Współżyłam z moim narzeczonym 25 i 28.12 oraz 1.01, wg kalendarzyka owulację miałam mieć ok. 31.12. Po około tygodniu zaczęło pobolewać mnie podbrzusze, brzuch mam wzdęty, miałam (i mam nadal) tkliwe piersi, nabrzmiałe, a szczególnie sutki, które zrobiły się czerwone i powiększone. Brodawki są jakieś ciemniejsze, a pod skórą na piersiach pokazały mi się widoczne niebieskie żyłki.
Mam podwyższoną temperaturę, czasem zawroty głowy, częstsze oddawanie moczu. Z tego co czytałam, mam podobne objawy jak przed wczesną ciążą i mam pytanie, czy to możliwe, żebym była w ciąży?
Dnia 14.01, równo po 32 dniach, zaczęłam krwawić, ale w inny sposób, niż miałam miesiączki. Dziś jest drugi dzień krwawienia, a zarazem jego koniec, co normalnie trwa 5 dni. Cały czas (od ostatniej miesiączki, a nigdy mi się to nie zdarzyło) leciał mi biały śluz (miałam mokro), nie wiem, czemu tak się stało. Czy mogę zrobić test podczas krwawienia? Jak tak, to w jakim czasie?
Dodam, że nie mieszkam w Polsce, a znaleźć dobrego lekarza za granicą graniczy z cudem. U wielu byłam i się rozczarowałam.
Dziękuję i bardzo proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W opisanej sytuacji istnieje realne prawdopodobieństwo ciąży. U niektórych kobiet zdarza się, że nie dochodzi do zatrzymania miesiączki bezpośrednio po zapłodnieniu, ale w terminie miesiączki pojawia się delikatne krwawienie, plamienie często mylone z okresem.
Objawy, które się pojawiły mogą sugerować ciążę, stąd warto wykonać test ciążowy.
Test ciążowy daje wiarygodny wynik już po 14 dniach od stosunku, dlatego może go Pani wykonać już teraz i w przypadku pozytywnego wyniku skonsultować sytuację z lekarzem.

Redakcja abcZdrowie.pl