Czy rytuały u pięciolatka są normalne?

Witam, przepraszam, że nie podałam wieku - chłopczyk miał wtedy dwa lata, teraz ponad dwa. Potrafił się np. przez 5 min bawić, wkładając szklankę w szklankę. Możliwe jest, żeby tylko na te kilka dni się zmienił? Nie mam częstego kontaktu z nimi, bo mieszkamy dość daleko od siebie.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam;)

Cieszę się, że Pani odpowiedziała;). Wiek dziecka jest bardzo ważny w trakcie diagnozowania zaburzeń lub zwyczajnie określania prawidłowości rozwoju;). Chłopiec jest w takim wieku, w którym rutyny i pewne rytuały mogą się pojawiać i są one zgodne z normą rozwojową, ale wszystko zależy od jakości tych rutyn, a także zabaw, rozwoju mowy itd.

Zachęcam do spotkania ze specjalistą i podjęcia próby określenia czy zachowania, o których wspominała Pani już wcześniej wynikają z rozwoju i są stanem przejściowym, czy należy się niepokoić.

Pozdrawiam serdecznie:)