Czy te wyniki badań piersi świadczą o nowotworze?

w lewej piersi cyt.hypoechogenna zmiana lita unaczyniona o wielkosći 10 mm. Dostałam skierowanie na biopsję prózniowa, mam pytanie czy to nowotwór? a biopsja ma wykazać czy jest łagodny czy zlośliwy???
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Usg jest jedynie przesiewowym badaniem piersi. Wyłącznie na jego podstawie zazwyczaj nie da się określić charakteru zmiany. Stąd wszystkie nieprawidłowe struktury wykryte w usg muszą być weryfikowane w biopsji, która dokładnie określi z jakim rodzajem zmiany mamy do czynienia.