Czy tego typu dieta nie zaszkodzi mojemu zdrowiu?

Mam 15 lat, od 3 tygodni odchudzam się. Do tej pory schudłem tylko 6 kg, bo. Teraz ważę 61 kg, przy wzroście 176 cm, ale pomimo tego jestem lekko otyły, a konkretnie chodzi mi o tzw. boczki. Najbardziej zależy mi na tym żeby je zbić. Moja dieta wygląda w ten sposób, że jem 2 posiłki dziennie tzn. śniadanie i lekki obiad i do tego biegam. Przez pierwsze 10 dni biegałem 15 min, a teraz już 25 min dziennie. Chciałem sie zapytać, czy taka dieta nie zaszkodzi mojemu zdrowiu? Bo jest dla mnie wygodna.

Sposób żywienia, który opisałeś nie jest bezpieczny dla Twojego zdrowia. Może nie za tydzień, nie za dwa, ale po pewnym czasie możesz zacząć odczuwać negatywne skutki nieprawidłowego sposobu żywienia – gorsze oceny w szkole, rozdrażnienie, objawy niedoborów pokarmowych i niestety, czego chyba chcesz uniknąć efekt jojo. Utrata 6 kg w 3 tygodnie to za dużo, aby waga mogła się utrzymać, dodatkowo prawdopodobnie straciłeś dużo wody i masy mięśniowej, a znacznie mniej tkanki tłuszczowej. Bardzo dobrze, że ćwiczysz, jednak powinieneś nauczyć się także zdrowo odżywiać http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie Pozdrawiam.

Witaj,
Nie wolno spożywać w ciągu dnia mniej niż 3 posiłki dziennie. Bowiem prowadzi to do spowolnienia metabolizmu, a w efekcie do "jojo". Zacznij odżywiać się prawidłowo - jedz 5 posiłków w ciągu dnia, o małej objętości. Ponadto sama dieta nie usunie boczków. Zacznij ćwiczyć - najlepsze są ćwiczenia aerobowe, pływanie, bieganie, oraz wzmacnianie mięśni w okolicach brzucha - http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch.
Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek

Witaj,
Twoja masa ciała jest prawidłowa w stosunku do wzrostu i wieku. Aby spalić "boczki" o których wspominasz musisz nieco zmodyfikować swoją dietę i ćwiczyć. Działania które podejmujesz aktualnie mogą być szkodliwe dla Twojego zdrowia. Twój organizm ciągle się rozwija i nie powinieneś tak drastycznie ograniczać ilości energii czyli kalorii. Jedz 5 małych posiłków dziennie. Ostatni na 3 h przed sen. Sięgaj po duża ilość warzyw a także produkty pełnoziarniste. Wypijaj przynajmniej 2 litry wody mineralnej niegazowanej codziennie.
Pozdrawiam
Marzena Rojek