Czy test beta hcg wykonany 28 dni od stosunku (wynik testu hcg< 0,1ml/u/ml) jest pewny?

Na początku lutego odstawiłam tabletki. Do tej pory nie mam miesiączki. Chcę wiedzieć, czy wynik testu wykonany po takim czasie jest pewny, czy może powtórzyć test (kiedy?)? I jeszcze jedno - lekarz przepisał mi **** (pochodną progesteronu) na wywołanie. Czy ona może zafałszować wynik ewentualnego 2 testu i po jakim czasie go zrobić?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wynik badania wykonanego 28 dni po ostatnim stosunku może Pani uznać za wiarygodny (wynik pozytywny, w razie zapłodnienia, powinien pojawić się już po 10 dniach). Przyjmowany przez Panią lek nie ma na niego wpływu.

Pozdrawiam serdecznie!