Czy test ciążowy będzie już wiarygodny?

Czy test ciążowy po 15 dniach od ryzykownej sytuacji pokazuje prawidłowy wynik (negatywny)? Czy poranne mdlości jako objaw ciąży mogą wystąpić już po tak krótkim czasie? Dodam, że okres spóźnia mi się 3 dni (a zawsze mam jak w zegarku). Dziś zauważyłam jasny, duży skrzep (wyglądał jak złuszczająca się błona śluzowa). Jego wydzieleniu towarzyszył ból brzucha jak przy miesiączkach, ale czy złuszczanie się błony śluzowej jest możliwe bez krwawienia?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Test ciążowy wykonany w terminie spodziewanej miesiączki ma dosyć dużą wiarygodność. Jeśli miesiączka nie pojawi się w ciągu tygodnia, proszę powtórzyć test. Jeśli wynik nadal będzie ujemny, warto udać się do ginekologa - przyczyny braku miesiączki mogą być różne (zaburzenia hormonalne, stres, przemęczenie, wysoki poziom prolaktyny).

Pierwszy miesiąc ciąży to za wcześnie na nudności i wymioty.

Pozdrawiam!