Czy test ciążowy mógł mnie oszukać?

Trzy dni po spodziewanej miesiączce (zawsze mam regularną) zrobiłam test ciążowy, który wyszedł pozytywnie. Wielce uradowana czekałam na wizytę u lekarza, ale tydzień później dostałam okresu :/ Od razu zrobiłam dwa testy (choć nie wiem, czy podczas krwawienia jest sens) i wyszły negatywne. Okres miałam dłuższy o dwa dni niż zawsze, a do tego spore "skrzepy", czy coś takiego. Mniej intensywny, ale z czterodniowym bólem brzucha. Teraz mam na wkładce czasem różowe plamienie.

Czy pierwszy test mnie oszukał? Dodam jeszcze, że mam niesamowite mdłości od prawie miesiąca. Wizytę mam dopiero za trzy dni, ale niepokoi mnie ta sytuacja, dlatego proszę o pomoc. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam :)

Lek. Marta Hat

Witam! Na podstawie samego opisu trudno ocenić na 100%, czy nastąpiła pomyłka w wyniku pierwszego testu, czy opisywane objawy mogły być związane z poronieniem na bardzo wczesnym etapie. Krwawienie i dolegliwości bólowe w obrębie podbrzusza są podstawowymi objawami poronienia, dlatego w przypadkach odczuwania takich dolegliwości należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem ginekologiem. Gdy dolegliwości te nie są zbytnio nasilone - ból jest niewielki, plamienie sporadyczne lub nie występuje, a w badaniu fizykalnym kanał szyjki macicy jest zamknięty stan nazywamy poronieniem zagrażającym.

Mimo że w pierwszych tygodniach ciąży ból podbrzusza może występować fizjologicznie nie należy tego objawu lekceważyć. Zazwyczaj w takim przebiegu dolegliwości rokowanie jest dobre. Mogło stać się też tak, że doszło do poronienia na bardzo wczesnym etapie, zwykle jest to związane z defektami genetycznymi, a niejednokrotnie kobieta nie zdąży się zorientować, że była w ciąży (tak kończy się co około 6 ciąża). W takich sytuacjach zazwyczaj nie ma problemów z kolejną ciążą. Celem weryfikacji należy pilnie udać się do ginekologa. Pozdrawiam i życzę powodzenia!