Czy test ciążowy mógł wyjść źle?

Dzień dobry!
Mam 23 lata. W listopadzie odstawiłam leki antykoncepcyjne, ponieważ staramy się z mężem o dziecko. Po odstawieniu leków pierwszą miesiączkę miałam 1 listopad 2010. Od tego czasu do dziś brak miesiączki.
Od kilku dni mam powiększone piersi i straszliwy ich ból oraz nudności, które ustępują jedynie po zjedzeniu, ale tylko na chwilę. Do tego ból jajników - identyczny jak przed miesiączką (ale nadal jej nie mam.)
Około 1,5 tyg. temu robiłam test ciążowy, ponieważ miałam lekkie nudności. Test wyszedł negatywny. Czy test ciążowy mógł wyjść źle? Czy w takiej sytuacji powtórzyć test, czy może wybrać się od razu do ginekologa i powiedzieć mu o swoich dolegliwościach?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Nie ma na razie potrzeby udawania się do gabinetu ginekologicznego. Test ciążowy mógł być wykonany zbyt wcześnie, dlatego można rozważyć jego powtórzenie bądź wykonać badanie poziomu beta HCG we krwi w przychodni.
Rozregulowanie cyklu po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej jest normalne. Zwykle trwa kilka miesięcy powrót do pełnej równowagi hormonalnej i regularnych, przewidywalnych cyklów płciowych. Powinna Pani obecnie wykazać cierpliwość.
Jeśli zależy Pani na szybkim zajściu w ciążę, radzę nauczyć się rozpoznawać objawy dni płodnych lub zacząć stosować testy owulacyjne, tak by zwiększyć szanse na zapłodnienie w warunkach nieregularnych cykli.
Pozdrawiam serdecznie!