Czy test ciążowy można użyć już w 2-gim tygodniu?

witam męczą mnie od jakiś 2 tygodni mdłości ale bez wymiotów, mam tak niezależnie od pory dnia, mam tak że mi się cofa ale nie wymiotuję, test ciążowy robiłam ale wyszedł negatywnie (w 15dc) a kochałam się z chłopakiem w 2 dc bez zabezpieczenia i chłopak skończył we mnie, mam takie nudności z 5-9 razy dziennie, i nie wiem od czego to może być ... ;

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Test ciążowy jest najbardziej wiarygodny w terminie spodziewanej miesiączki. Jeżeli rzeczywiście do zbliżenia doszło w 2 dc (cykl liczony jest od pierwszego dnia krwawienia) to ryzyko ciąży jest dośc małe (choć nie można jej wykluczyć) Proponuję udać się do lekarza celem badania, gdyż istnieje wiele przyczyn, które mogą odpowiadać za Pani objawy.