Czy test ciążowy, po 8 miesiącach od stosunku, może się pomylić?

Witam!
Moja dziewczyna od kilku dni martwi się, że jeszcze podczas wakacji doszło do wpadki podczas seksu. Od tamtej pory miała 2 razy okres jeden bardzo obfity, ale i bez żadnego opóźnienia, a drugi dostała z dwudniowym opóźnieniem, ale możliwe, że to przez leki (problemy z żołądkiem) i nerwy.

Teraz dopiero zaczęła się martwić, bo w jeden dzień od rana wymiotowała, więc poszła do apteki i kupiła test, który wykazał wynik negatywny.
Dziewczyna dalej boi się, że test mógł się pomylić, bo robiła go w godzinach popołudniowych, a napisane było na ulotce, że powinna robić rano.

Czy test mógłby wykazać wynik negatywny, kiedy po takim czasie od stosunku byłaby w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Jeśli dobrze zrozumiałam pański opis, to do zapłodnienia miało dojść przed trzema miesiącami, a nie przed ośmioma, jak wskazuje tytuł.

Test ciążowy z moczu dodatni jest po około 10-14 dniach od zapłodnienia, zaś test wykrywający hormon beta HCG w surowicy krwi po około 7 dniach. Biorąc pod uwagę, że wystąpiły prawidłowo dwie kolejne miesiączki możliwość bycia w ciąży, pańskiej partnerki, wydaje się znikoma.