Czy test ciążowy z moczu jest wiarygodny?

Witam. Zrobiłam dziś test ciążowy i okazał się pozytywny. Moje pytanie: czy możliwe jest aby test pokazał ciążę, a jej nie było? Czy cena testu wpływa na jego wiarygodność? Kupiłam najtańszy, dwie kreseczki wyszły od razu. Czy to na 100% ciąża?

Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Wynik pozytywny domowego testu wykrywającego b-HCG w moczu nie jest równoznaczny z ciążą. Bardziej wiarygodne jest oznaczenie tego hormonu we krwi. By jednoznacznie potwierdzic ciążę niezbędne jest uwidocznienie zarodka w badaniu USG.