Czy test na beta HCG z krwi zrobiony po 18 dniach od stosunku jest wiarygodny?

Czy test na beta HCG z krwi zrobiony po 18 dniach od stosunku (nie od zapłodnienia) jest wiarygodny? Przy czym sytuacja wygląda tak, że w poprzednim cyklu wzięłam tabletkę „72 po”, wzięłam ją 11 dnia cyklu, dostałam miesiączki dokładnie 14 dni po wzięciu tabletki, jednak krwawienie było trochę inne niż zwykle.
W pierwszych dwóch dniach bardzo obfite, a w kolejnych dwóch raczej słabe. Jednak dzień przed miesiączka uprawiałam peeting z partnerem, boję się, że jego preejakulat mógł się dostać w okolice moich warg sromowych, więc boję się, że mogło dojść do zapłodnienia, gdyż tabletka mogła przesunąć mi owulację.
Dzisiaj mam 17 dzień nowego cyklu i wykonałam badanie beta HCG, które wykazało, że nie jestem w ciąży, jednak nie wiem, czy nie jest za wcześniej i czy nie powinnam zrobić kolejnego badania później, proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!
Wiarygodny wynik badania beta HCG uzyskujemy już w 10 dniu od ewentualnego zapłodnienia. Biorąc po uwagę najdłuższe przeżycie plemnika w drogach rodnych - 6 dni, to i tak okazuje się, że badanie zostało wykonane w dobrym momencie.
Preejakulat, faktycznie zawiera plemniki zdolne do zapłodnienia, ale jeżeli uprawialiście jedynie petting, ryzyko jest raczej minimalne. Oczywiście, dla własnego spokoju, możesz wykonać test w dniu spodziewanej miesiączki lub 14 dni po ryzykownym stosunku.
Krwawienie po tabletce awaryjnej mogło wyglądać inaczej. Tabletki te zawierają bardzo duże stężenie hormonów, które może zmieniać charakter krwawień.
Pozdrawiam