Czy testy na obecność w moczu narkotyków, sprzedawane w aptece, są miarodajne?

Mogłabym w ten sposób sprawdzić syna, czy nie używa czegoś groźnego? Ale obawiam się czy na pewno się nie pomylę. Skutki takiej pomyłki mogłyby być straszne.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Marta Kucharczyk

Zazwyczaj tak. Pamiętajmy jednak, że sprawdzają one obecność w moczu konkretnego narkotyku. Służą więc do potwierdzenia ewentualnych podejrzeń. Przeprowadzenie takiego testu należy zawsze poprzedzić rozmową z osobą podejrzewaną o przyjmowanie narkotyków w celu poznania motywów postępowania. Przy wykonywaniu testu z moczu uważajmy, aby badany mocz rzeczywiście należał do osoby badanej (popularne są metody podstawiania do badania moczu osoby „czystej”).