Czy to alergia, czy problem związany z żołądkiem?

Od kilku miesięcy mam problem. Po zjedzeniu (chyba najczęściej jest to potrawa, w której jest przecier pomidorowy) pewnych potraw mam natychmiastowe bóle żołądka. Pierwszy taki ból doprowadził mnie do omdlenia. Czuję jakby mój żołądek nie mógł w żaden sposób nawet zacząć trawienia, aby znów nie stracić przytomności muszę doprowadzić do wymiotów (a nie przychodzi to łatwo). Dopiero jak opróżnię żołądek zaczynam normalnie oddychać i funkcjonować. Zadziwiające jest, że jest to reakcja wręcz natychmiastowa po spożyciu posiłku. Nie mam już od 11 lat woreczka żółciowego. Badania gastrologiczne wykryły żółć w żołądku i helicobacter, po antybiotykowej terapii nic się nie zmieniło.
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Choroby żołądka raczej nie objawiają się omdleniami czy dusznościami. Ze względu na nagłe występowanie objawów po konkretnym pokarmie wskazana jest diagnostyka w kierunku obrzęku naczynioruchowego, tzw. obrzęku Quinckiego. Konieczne jest zatem wykonanie morfologii w celu weryfikacji liczby eozynofilii oraz dokładne zebranie wywiadu z Panią, w tym czy występują objawy skórne typu pokrzywka.

W tym celu radziłabym się zgłosić do lekarza rodzinnego, który przeprowadzi cały proces diagnostyczny.

Pozdrawiam