Czy to alergia, czy też atopowe zapalenie skóry?

Witam, mam 3-letnią córkę. Od miesiąca walczę z kaszlem, który jest suchy, natomiast w nocy mokry. Żadne syropy przepisane przez lekarza nie pomagały. Od kilku dni na zgięciu rąk pojawiła się wysypka. Dziś zobaczyłam czerwone plamy, coś w rodzaju przypalenia papierosem. Plama jest biała, a dookoła czerwona. Córka ma te wysypkę na nogach i na brzuchu. Proszę pomóżcie mi, czy mam iść do lekarza, czy dać dziecku do picia wapno?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.
Rozumiem Pani niepokój. Być może wszystkie objawy wynikają z alergii.
Wskazana jest wizyta u lekarza, proszę ponownie zacząć od lekarza rodzinnego, pokazać kolejne objawy - prawdopodobnie lekarz zasugeruje konieczność konsultacji z alergologiem.

Jeżeli wykluczy alergiczne tło objawów konieczne będzie odwiedzenie dermatologa.

Pozdrawiam