Czy to alergia na pieczywo?

Witam! Kilka miesięcy temu przerzuciłam się z zwykłego chleba na chleby ryżowe, np. firmy sonko. Po ok 2 tygodniach moje czoło, dekolt itd. były całe wysypane trądzikiem (a mam już 30 lat). Przestałam jeść ten chleb i trądzik prawie zaniknął, przerzuciłam się wówczas na chleb razowy. I po jakimś czasie znowu to samo. Czy to znaczy, że mogę być uczulona na jakiś składnik tych chlebów? Na ziarno? O co może chodzić?

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Pojawianie się zmian skórnych po spożyciu wymienionych produktów oraz ich ustępowanie po odstawieniu domniemanych źródeł alergenów sugeruje alergię. Wskazana konsultacja alergologiczna - wizyta, podczas której lekarz zbierze dokładny wywiad i zbada Panią.

Pozdrawiam