Czy to był dzień płodny?

Okres miałam 13 października i trwał zaledwie 4 dni. W 8. dniu kochałam sie z chłopakiem bez zabezpieczenia. Czy mogłam zajść w ciążę??? Czy to są jescze dni niepłodne i nie ma takiej możliwości??? Bardzo proszę o odpowiedź.

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

To zależy. Plemniki przeżywają w drogach rodnych do 7 dni, owulacja natomiast ma miejsce ok. 14 dni przed końcem cyklu. Może Pani sama dokonać obliczeń. Na przykład, jeśli cykl trwa 30 dni, to owulacja ma miejsce ok. 16 dnia i w tej sytuacji plemniki nie dotrwają do tego momentu. Jednak sam "kalendarzyk" nie wystarczy do wyznaczania dni podnych. Bardzo ważna jest również obserwacja śluzu i codzienny pomiar temperatury. Jeśli to Panią interesuje, więcej na ten temat napisałam w odpowiedzi na inne pytanie (/pytania/jak-oblicza-sie-dni-plodne).

Pozdrawiam!