Czy to było poronienie?

Miesiączka spóźniała mi sie prawie tydzień, więc zrobiłam test - wyszedł pozytywny, ale za dwa dni dostałam krwawienia, tak jak przy miesiączce i do tego doszły bóle brzucha niezbyt silne. Krwawienie trwało ok 10 dni. Mam pytanie, czy to mogło być poronienie?

ponad rok temu

Lek. Monika Szafarowska

Witam.
Wszystkie informacje, jakie Pani podaje, przemawiają za tym, że było to bardzo wczesne poronienie. Niestety aż około 15% rozpoznanych ciąż ulega poronieniu, z czego zdecydowana większość do 8 tygodnia ciąży. Na tym etapie wraz z krwawieniem zostają wydalone wszystkie tkanki zarodka, najczęściej nie ma potrzeby łyżeczkowania jamy macicy. W razie jakichkolwiek wątpliwości, czy niepokojących objawów proszę zgłosić się do swojego lekarza ginekologa.
Pozdrawiam serdecznie.