Czy to choroba afektywna dwubiegunowa?

Witam serdecznie, mam 18 lat, jestem kobietą. Czy myśli samobójcze niemal każdego wieczoru przed spaniem, czasem w nocy, jeśli nie mogę spać, niepokój w okolicy serca,świadomość własnego talentu z głębokim poczuciem niedocenienia, częsty płacz przed spaniem lub w nocy z powodu myśli samobójczych, lęku, poczucie braku sensu istnienia, niechęci życia i czasem nastepująca nawet zaraz po takim stanie wielka radość, ochota na żarty, gwałtowny taniec przy muzyce, wiara we własne siły, możliwości, przekonanie, że wszystko będzie super, czas, podczas którego przychodzi mi na wszystko ochota to może być choroba afektywna dwubiegunowa? Budzę się czasem nad ranem i pierwsza rzecz, o której myślę, to myśli samobójcze. Ostatnio częściej nie chcę żyć niż mam "manię". Od trzech lat (od pierwszej klasy liceum) chodzę na zajęcia na Uniwersytet Warszawski na filologię polską, zdaję wszystkie kolokwia najlepiej na roku i uchodzę tam za genialną, piszę wiersze (podobno mania w lekkich przypadkach poprawia wydajność pracy), a czasem czekam na śmierć z powodu silengo bólu duszy. Przeczytałam w 2 książkach do psychiatrii na temat objawów zespołu maniakalno- depresyjnego i mi się w 90% zgodziły? Ale od prób samobójczych potrafię się powstrzymać (żadnej do tej pory nie miałam). Nie biorę póki co żadnych leków ani nie wykonywałam żadnych badań diagnostycznych. Będę wdzięczna za wszelkie opinie i odpowiedzi.

Szanowna Pani
Odpowiedzi co do tego czy posiada Pani chorobę afektywną dwubiegunową czy też nie, może udzielić jedynie lekarz psychiatra po zbadaniu Pani i zebraniu dokładnego wywiadu. Myśli samobójcze pojawiajace się każdego wieczora, płacz przed zaśnięciem i następujący zaraz potem podwyższony nastrój nie należą jednak do typowego obrazu choroby afektywnej. Fazy chorobowe, poza rzadkimi przypadkami CHAD rapid cycling są zazwyczaj dużo dłuższe i wyraźniej zaznaczone. Zazwyczaj również w przebiegu faz depresyjnych popołudnia i wieczory wiążą się z lepszym samopoczuciem, natomiast ranki z obniżonym nastrojem i napędem. Opisane przez Panią objawy mogą występować poza CHAD w przebiegu kilku innych zaburzeń,  mogą także wynikać z gwałtownie przebiegającego procesu dojrzewania, różnicowanie pomiędzy ich przyczyną musi jednak przeprowadzić psychiatra. Jest Pani już pełnoletnia, zachęcam więc do udania się do Poradni Zdrowia Psychicznego. Pozdrawiam serdecznie