Czy to choroba krwi?

Objawy choroby to silne bóle mięśni i stawów (głównie nóg), początkowo obrzęk kolana z wysiękiem, który już minął. Po zbadaniu krwi okazało się ,że moja Hb wynosi 8,9g/dl, Hematokryt 29,20, Leukocyty 5,1 , Erytrocyty 4,0. a CRP 34,91 i OB 70. W szpitalu zrobiono gastroskopię, kolonoskopię, badanie na prostatę, USG jamy brzusznej, prześwietlenie płuc.Wszystkie badania wyszły prawidłowo. Nie mam cukrzycy, ani tarczycy. Mocz też prawidłowy. Wypisano mnie bez rozpoznania, dając skierowanie do reumatologa i hematologa. Reumatolog wykluczył chorobę reumatyczną (odczyn Waalera-Rosego ujemny). Czy możliwe jest, że to nowotwór krwi? Nadmieniam, że jestem również osłabiony, zmęczony, mam stany gorączkowe (od 37,6- 38,5), które dopadają mnie przeważnie w nocy. W nocy też bardzo się pocę. Ogólnie moje samopoczucie jest słabe. Bardzo proszę o odpowiedź.

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Aby odpowiedzieć na to pytanie konieczna jest znajomość wszystkich parametrów morfologii, a także możliwość badania pacjenta. Wyniki badań wskazują, że ma Pan dość znaczną anemię, która z pewnością wymaga dalszej diagnostyki.

Dla pełnego obrazu krwi konieczna jest także ocena rozmazu ręcznego krwi (nie automatycznego z analizatora). CRP oraz OB wskazują na możliwe podłoże zapalne. Nie napisał Pan, czy były robione badania w kierunku infekcji wirusowych (wirusowe zapalenie wątroby, infekcja CMV, EBV, borelioza), gdyż takie badania z pewnością należałoby wykonać.

Proponuję koniecznie wizyte u hematologa celem poznania przyczyny anemii, a przy okazji wykluczenia innych poważnych chorób krwi.

Pozdrawiam serdecznie