Czy to ciąża czy torbiel na jajniku?

Dzień dobry,
w związku z tym, że dopiero po niedzieli idę do lekarza chciałabym wcześniej wiedzieć czy jestem w ciąży czy to może torbiel.
Przed chwilą zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywny. 4 dni temu miała plamienie (średnio obfite, brązowe), wczoraj i dzisiaj też się powtórzyło. Ponadto wczoraj wieczorem miałam obrzmiałe i bardzo bolące piersi, że musiałam spać na wznak. Dzisiaj nadal są obrzmiałe i bolące ale nie aż tak jak wczoraj. Okres skończył mi się 9 dni temu, ostatnio współżyłam z mężem dzień przed okresem.
Słyszałam, że można być w ciąży i mieć okres - czy to prawda? Poza tym mam bóle głowy (od kilku dni), zaparcia (od 3 dni) i ciągle bym coś zajadała. Dodam jeszcze, że mam nie regularny okres. Na teście jest napisane, że może wyjść pozytywnie również w przypadku torbieli jajników lub niektórych chorób nowotworowych.
Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Fałszywie pozytywny wynik testu ciążowego zdarza się bardzo rzadko. (Zapraszam do lektury artykułu: http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0 oraz o objawach ciąży: http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy). Prawdopodobnie jest Pani więc w ciąży. Nieduże krwawienia, plamienia, mają prawo pojawiać się w pierwszym trymestrze, szczególnie w terminach, w których występowałyby się miesiączki, gdyby nie doszło do zapłodnienia. Niewykluczone jednak, że doszło do wczesnego poronienia. Po poronieniu poziom HCG (hormonu ciążowego wykrywanego przez test) przez jakiś czas utrzymuje się we krwi i w moczu na wyższym od zera poziomie, co powoduje pozytywny wyniku testu ciążowego. Zapewne wizyta u lekarza, na którą wybiera się Pani po niedzieli, rozwieje Pani wątpliwości.
Pozdrawiam serdecznie!