Czy to coś poważnego? Czy to zgrubienie na piersi powinnam usunąć? Powinnam się udać z tym do specjalisty?

Mam 20 lat. Na prawej piersi mam pewien jakby powiększony gruczoł koła suka. Powoduje to, że ta pierś jest większa i mniej kształtna. Wynik USG był następujący: "Gruczoł piersiowy prawy - struktura prawidłowa, na godz. 3 uwidoczniono zmianę litą niejedrodną o wym. 29,2 x 15,2 mm BACC. Palpacyjnie zmiana badalna. Innych zmian ogniskowych nie uwidoczniono. Dół pachowy nad i podobojczykowe wolne. Poza tym palpacyjnie bez zmian. Gruczoł piersiowy lewy - struktura prawidłowa, bez zmian ogniskowych". Natomiast wynik biopsji piersi brzmi: "Grupy i płaty normotypowych komórek nabłonkowych".

20 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Wynik biopsji wypadł dobrze, ale nie jest moim zdaniem rozstrzygający. Z racji dużych rozmiarów guza, należałoby się jednak zastanowić nad jego usunięciem. Prawdopodobieństwo, że jest złośliwy jest niewielkie (młody wiek), aczkolwiek guz może uciskać prawidłową tkankę piersi, deformować pierś i sprawiać dolegliwości bólowe, no i przede wszystkim może zwiększać swoją objętość. Proponuję skonsultować się najlepiej z chirurgiem onkologiem, a jeżeli nie ma Pani takiej możliwości - z onkologiem, który pokieruje Panią na ewentualny zabieg.

Pozdrawiam serdecznie