Czy to cukrzyca, insulinooporność, czy mam się martwić, stosować dietę?

Przy okazji badania TSH wykonałam kilka dodatkowych badań. Niedawno je odebrałam i okazało się, że wszystkie są w normie poza insuliną: insulina (surowica) 2,6, normy 6,0-27,0; insulina (po 60 min) 29,5, norma jw.; insulina (po 120 min) 11,2, norma jw. Czy te wyniki są niepokojące? Czy mam się martwić, stosować dietę? Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Proszę się nie martwić, jak na razie wszystko wygląda w porządku. Nie zalecamy rutynowego oznaczania insuliny, ponieważ trudno jest interpretować wyniki. Niskie stężenie insuliny świadczyć może o dobrym metabolizmie węglowodanów. Tkanki są wrażliwe na insulinę i wystarczy jej niewielka ilość, aby utrzymać prawidłowe stężenie glukozy. Domyślam się, że przedziały czasowe są po wypiciu glukozy? Stężenie insuliny powinno się interpretować razem ze stężeniem glukozy, a tych wyników niestety nie ma. Domyślam się, że były prawidłowe i nie ma się czym martwić.