Czy to faktycznie ciąża?

Witam. Od około tygodnia spóźnia mi się okres. Ostatni okres miałam 26 sierpnia. Współżyłam ze swoim chłopakiem bez zabezpieczenia, ale on nigdy nie dochodził we mnie. Od tamtego czasu nie miałam okresu, zrobiłam 2 testy ciążowe, które wyszły pozytywnie. Ponadto nie mam żadnych objawów ciąży. Jedynie pobolewa mnie zarówno w prawym, jak i lewym dole brzucha. Czy test może sie mylic?

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Test może się mylić, ale jeśli wynik był pozytywny dwukrotnie, to szansa na to, że nie doszło do zapłodnienia jest bardzo mała. Radzę udać sie do lekarza, który wykona badanie USG. Po takim czasie, pęcherzyk ciążowy powinien już być widoczny. Powinna Pani przyjmować kwas foliowy (0,4 mg na dobę).

Pozdrawiam!