Czy to grzybica stóp?

Mam problem, od października zeszłego roku (od ok 9 miesięcy) zaczęły mi się pocić stropy i swędzieć, a buty strasznie smierdzieć. Na początku było tak, ze 3 dni swędziało bardzo, a potem tydzień nic. I tak w kółko. Kupiłem nowe buty, wszystkie skarpetki zmieniłem na nowe i to nic nie dało. Swedzi głównie na górnej cześci stopy i po bokach piet - między palcami rzadko, a pod stopami prawie wcale. Używałem dezodorantu do stóp, który pomagał, ale niewiele. Teraz jest dużo gorzej - nie mogę się często przed swedzeniem powstrzymać, mam zdrapaną skórę w paru miejscach, na prawej stopie z boku nad pietą mam małą dziurę wydrapaną, która boli (cały czas nawet jak nie dotykam tego miejsca). I nie wiem czy ból promienieje, czy doszło do jakiejś infekcji, bo pół nogi mnie boli (kłuje jakby). Stopy zawsze mnie najbardziej swędzą zaraz po umyciu. Dodam, że pracuję i 9 godzin jestem w butach. Gdy w domu je zdejmuje, strasznie smierdzą. Dodatkowo skóra na całym ciele mnie swędzi od prawie 3 lat (stopy niecały rok) i nie wiem czy jedno ma związek z drugim. Co do swędzenia całego ciała, moja matka twierdzi że to przez twardą wodę.
27 LAT ponad rok temu

Objawy, które Pan opisal wskazują na grzybicę stóp - postać potnicową. Proszę udać się do lekarza rodzinnego - przepisze Panu odpowiednie leczenie, najprawdopodobniej w postaci maści lub aerozolu. W trakcie leczenia konieczna jest ponowna wymiana obuwia i skarpetek, aby zapobiec nawrotowi. Polecam Panu przeczytanie wiadomości na temat grzybicy zawarte na naszej witrynie - dotyczą czynników ryzyka grzybicy i sposobów radzenia sobie z nią.

Podczas wizyty u lekarza proszę zgosić swoje dolegliwości związane ze świądem skóry.Dlugotrwaly świąd skóry może być objawem wielu chorób: atopowego zapalenia skóry, chorób pasożytniczych, chorób wątroby i nerek, cukrzycy, choroby Hodgkina. Trzeba wyjaśnić powód Pańskich dolegliwości. Być może konieczna będzie wizyta u dermatologa.