Czy to jest alergia? Jak to sprawdzić?

Kati 85: Moja dwumiesięczna córeczka ma szorstka skore na policzkach i na raczkach pojawiają się też i znikają drobne krosteczki pediatra stwierdził, że ma uczulenie na mleko, czy to możliwe?. Żadnych innych objawów nie zaobserwowałam sugerujących że to alergia pokarmowa.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Zmiany skórne na skórze policzków i rąk u niemowlęcia mogą być objawem (także jedynym objawem) alergii pokarmowej. Nie napisała Pani, czy karmi córkę piersią, czy też mieszankami dla niemowląt. Przy karmieniu piersią należy zwracać uwagę na własną dietę - unikać spożywania pokarmów o wysokim potencjale uczulającym - orzechów, owoców cytrusowych i drobnopestkowych, czekolady. Częstymi alergenami powodującymi objawy u dzieci matek karmiących piersią są także mleko krowie i jego przetwory, cielęcina, wołowina, jaja, pszenica, soja czy ryby.
Jeśli alergia wywoływana jest przez mieszankę mleczną konieczne może być stosowanie specjalnych mieszanek przeznaczonych dla alergików.
Pozdrawiam.