Czy to jest pierwsza miesiączka?

Ostatnio źle się czułam bolało mnie podbrzusze i nie miała chęci do jedzenia oraz miałam stan podgorączkowy (37 stopni). Wieczorem kiedy poszłam to łazienki zobaczyłam że mam śluz czyli taki jak od ok. roku przeźroczysty ale tym razem był on pomieszany z mała ilością krwi. Myślałam że to taki stan przed miesiączkowy i że ją dostane w nocy bo nawet nie mogłam zasnąć, a tu się okazało że w nocy i następnego dnia wcale nie pojawiła mi się krew (pierwsza miesiączka) i na dodatek nie miałam już gorączki. Więc teraz nie wiem dostałam tą miesiączkę czy nie ?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Trudno na podstawie Twojego opisu oceniać, czy to delikatne plamienie można uznać za pierwszą miesiączkę. Jeżeli taki stan powtórzy się za około miesiąc to będzie można z większą pewnością stwierdzić, że była o menarche.

Podwyższona temperatura jest charakterystyczna dla drugiej połowy cyklu, w dniu menstruacji powinna spaść. Pamiętaj jednak, że metoda objawowo-termiczna jest metodą zawodną, zależną od chorób, alkoholu i innych czynników.
Pozdrawiam.