Czy to jest stulejka?

Witam. Mam 17 lat. Kiedyś nie zwracałem na to uwagi ale teraz rozpocząłem prowadzić życie sexualne i zaczęło mnie denerwować to, że skórka mi nie schodzi mi z żołędzia. Po ostatnim stosunku mój członek zachował się dziwnie. Górna część członka mi spuchła nie mogłem na początek w ogóle naciągnąć skórki a po jakimś czasie jak naciągnąłem na żołędziu miałem białe plamy, tak jakby nasienie mi zostało tam. Po 2 dniach mi opuchlizna przeszła i te białe plamy na żołędziu tez podczas kąpieli wymyłem i nic nie zostało, ale piszę do was głownie o tą stulejkę co mam z nią zrobić, Czy konieczna jest wizyta u lekarza ? i chciałbym się zapytać czemu właśnie tak zachował się mój członek i czy to może się powtarzać. Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź. email: andrzejmonika04032009@wp.pl

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane objawy mogą sugerować stulejkę. Problem stulejki często bywa przeoczony i pojawia się dopiero w czasie zainteresowania swoim ciałem, ma to miejsce często np w okresie dojrzewania.

Opisywane białe plamy mogą sugerować mastkę (smegma), która to zawiera m.in. wydzielinę gruczołów, złuszczony nabłonek czy bakterie. Jest fizjologiczny nalot znajdujący się pod napletkiem u mężczyzn.

Nie warto próbować siłowo odciągać napletka, gdyż może to spowodować groźne powikłania.
Proponuję skonsultować problem z urologiem, konieczne jest zbadanie prącia, a także ewentualna plastyka napletka.