Czy to kurzajki na sromie?

Witam, ostatnio wyczułam coś dziwnego w miejscu intymnym. Mianowicie przy wejściu do pochwy pojawiły się małe zgrubienia. Nie bolą, nie swędzą, są w kolorze skóry, ale są! Sądzę, że mogą to być właśnie kurzajki. Jak się ich pozbyć? Czy w tych miejscach również stosuje się wypalanie (jak tak to już jestem przerażona)? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane zmiany mogą sugerować brodawczakowatość sromu lub też kłykciny kończyste. Aby stwierdzić dokładną przyczynę konieczne jest badanie ginekologiczne i ewentualnie badania dodatkowe. Dopiero po ustaleniu dokładnej przyczyny będzie możliwe rozważenie ewentualnych metod leczenia.

W zależności od przyczyny i wielkości zmian będzie możliwe rozważenie leczenia farmakologicznego lub zabiegowego.

Proponuję skonsultować problem z ginekologiem, najlepiej posiadającym duże doświadczenie w ocenie tego typu zmian.