Czy to miesiączka czy krawienie, a może poronienie?

Witam!
Mam problem- dostałam tydzień za wcześnie okresu (nigdy w życiu mi się to nie zdarzyło) i to bardzo obfitego z bólami w podbrzuszu. Zastanawiam się czy to nie jakieś krewienia? Jak to odróżnić?

Ponadto ok dwóch tyg. przed zaczęły strasznie boleć mnie piersi, aż nie mogę się dotknąć i bolą do dzisiaj i pojawiły się na nich żyłki i na sutkach też, są nabrzmiałe. Zastanawiam się czy mogłam być w ciąży i poronić, czy może jestem? Co się ze mną dzieje?
Pomocy

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Jeśli poprzednia miesiączka była mniej obfita niż zwykle, to bardzo prawdopodobne, że była Pani w ciąży i doszło do poronienia (w pierwszym trymestrze zdarzają się skąpe krwawienia w terminach, w których wypadałyby miesiączki, i nie jest to patologią; rzadko krwawienia te są również obfite co miesiączka). W takim przypadku wynik testu ciążowego powinien być pozytywny jeszcze przez jakiś czas. Możliwe również, że wcześniejsze krwawienie jest wynikiem jednorazowego zaburzenia cyklu. Radzę wykonać test ciążowy i w razie wyniku pozytywnego od razu udać się do ginekologa, natomiast w przypadku wyniku negatywnego poobserwować się jeszcze w kolejnym cyklu- jeśli krwawienie znów wystąpi przed terminem i będzie obfite, to konieczna będzie również wizyta u lekarza.
Pozdrawiam serdecznie!