Czy to mogą być objawy raka?

Mam 42 lata i od kilku dni mam dziwne bóle w dolnej części prawej piersi. Można powiedzieć, że z prawej strony od boku przy pozycji schylania się czy też zwykłego wstawania z łóżka odczuwam pieczenie i ból takie ciągnięcie piersi ku dołowi. Podtrzymując sobie pierś ręką ból zmniejsza się.

W ciągu dnia, nosząc biustonosz tego bólu nie czuję. Dzisiaj zauważyłam, że po kilkakrotnym naciśnięciu piersi wydostaje się wydzielina o nieciekawym dla mnie kolorze (zielonkawym). Mieszkam w niedużej miejscowości - gdzie powinnam się udać z tym problemem w pierwszej kolejności? Czego to mogą być objawy?

42 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Przedstawione objawy mogą sugerować zmianę nowotworową, chociaż może to być również stan zapalny, niestety nie można tego stwierdzić bez dokładnego badania.

Należy udać się do lekarza rodzinnego, konieczne będzie obiektywne badanie piersi i ewentualna dalsza diagnostyka.

Redakcja abcZdrowie.pl