Czy to moja wina, że żona nie chce się kochać?

Witam. Mam 31 lat, jestem żonaty od 8 lat, 2 dzieci. Mój problem polega na tym, że chciałbym z żoną uprawiać seks jak najczęściej, chociaż raz na 3 dni, ale żonka mówi stanowcze NIE. Kochana żona twierdzi, że seks raz na dwa tygodnie jej wystarczy (a co ze mną?). Oczywiście ten seks raz na dwa tygodnie to z mojej inicjatywy. Gdybym jej nie zachęcał, to nie wiem czy w ogóle do zbliżenia by doszło chociaż raz na dwa miesiące. Próbowałem już wszystkiego, kolacja, świece, muzyka, kino, nawet szczera rozmowa nie pomaga. Nie wiem, czy to moja wina? Może robię coś źle? Ta jej obojętność wobec seksu po prostu mnie załamuje. I tak już parę lat to się ciągnie. Co mam zrobić, żeby znowu polubiła seks? Pomóżcie!

Witam Pana!

Rozumiem Pańską frustrację. Problem, o którym Pan pisze jest bardzo powszechny. Obojętność Pańskiej żony może być spowodowana wieloma czynnikami, m.in. zmęczeniem codziennymi obowiązkami i związanym z nimi poczuciem rutyny, także w łóżku.

Myślę, że potrzebujecie Państwo spędzać więcej czasu tylko we dwoje, bez dzieci. Jeżeli istnieje taka możliwość, namawiałabym Pana do zafundowania sobie i żonie 2-tygodniowych wakacji bez dzieci. Najlepiej, żeby były to "zwariowane" wakacje, w czasie których moglibyście się Państwo znów poczuć jak nastolatki. Może odrobina szaleństwa i oderwania od codzienności sprawi, że żona nabierze większej ochoty na współżycie.

Sugerowałabym też, aby postarał się Pan głośno zachwycać walorami Pańskiej żony, podkreślając tym samym jej kobiecość. Jestem przekonana, że zna Pan sposoby, które sprawią, że żona poczuje się piękna i ponętna. Proszę pamiętać, że to w mózgu rodzi się ochota na seks

Proponowałabym Panu także wpisać w kalendarz wspólny wieczór z żoną raz w tygodniu, np. w formie kursu tańca latynoamerykańskiego, jeśli żona lubi tańczyć.

Proszę spróbować zaskakiwać żonę, sprawić, aby jej tydzień nie był w 100% przewidywalny.

Jeśli, mimo Pana zabiegów, sytuacja nie ulegnie poprawie, sugerowałabym, abyście odbyli Państwo wspólną wizytę u seksuologa.

Życzę powodzenia!