Czy to może być autyzm? Jak pomóc dziecku?

Witam serdecznie,

moj synek Alan skończył 3 latka 7 sierpnia. Bardzo niepokoi mnie to, że nie wypowiada żadnego konkretnego wyrazu, mówi - owszem, ale w swoim języku, nadal chodzi w pampersach, nie zwraca się do mnie mama, jak coś chce, to mnie ciągnie za rękę i pokazuje. Nie reaguje na proste polecenia, tak jakby nie słuchał jak się do niego mówi. Jak się złości uderza głową o podłogę. Lubi dawać buziaczki, wygłupiać się i tulić, chociaż nie za długo, lubi się długo sam bawić, bardzo szybko układa puzzle na poziomie dziecka 5-6-letniego i lubi to. Uważam, że mało sypia jak na dziecko 3-letnie, bo od około 21.30-7.30, no i nigdy nie przespał całej nocy, budzi się i płacze, biorę go do swojego łóżka i śpimy do rana. Bardzo proszę o wyrażenie opinii.

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Dziecko w wieku Pani syna powinno wypowiadać więcej słów oraz kompensować niedostatki mowy np. gestami, zachowaniem, reagować na polecenia. Wybiórczość zainteresowań syna i zaburzenia mowy mogą wskazywać na autyzm lub inne zaburzenia rozwoju. Diagnoza różnicowa autyzmu może być trudnym zadaniem, najlepiej więc powierzyć je osobom o dużym doświadczeniu w tym zakresie.

Autyzm należy różnicować z innymi całościowymi i specyficznymi zaburzeniami rozwoju, mutyzmem wybiórczym, dziecięcym zaburzeniem dezintegracyjnym oraz zaburzeniami o przyczynach genetycznych lub związanych z uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego.

Adresy najbliższych poradni zajmujących się diagnozą i terapią dzieci może wskazać Pani również lekarz rodzinny, pediatra lub psychiatra w najbliższej poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży:

Konsultacja przeprowadzona przez profesjonalistę pomoże wyjaśnić przyczynę Pani niepokoju i niepewności, a w razie stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości w rozwoju dziecka uzyska Pani wskazówki co do dalszego postępowania.

http://portal.abczdrowie.pl/diagnoza-autyzm

http://portal.abczdrowie.pl/gdzie-szukac-pomocy

Serdecznie  pozdrawiam