Czy to może być ciąża? Pominęłam tabletkę

Miesiączkę miałam 05.09.2010 po tym czasie współżyłam 2 razy 11 i 19 kolejna miesiączka była 01.10. 2010 i od tego dnia zaczęłam zażywać pigułki w środę 20.10 wzięłam ostatnią. Do dzisiaj nie mam miesiączki, ale strasznie źle się czuję JEST MI NIEDOBRZE (napisze jeszcze, że w od 19.09 nie współżyłam w środę robiłam test ciążowy - był negatywny) jaka może być tego przyczyna? Jestem zdenerwowana. Proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Krwawienie z odstawienia występuje zazwyczaj w 2-3 dobie po przyjęciu ostatniej tabletki. Może także zaczął się później i nie zakończyć do momentu konieczności rozpoczęcia kolejnego opakowania. Nie jest to nieprawidłowy stan. Odnośnie Pani objawów (opisanych nader nieprecyzyjnie), to nie ma pewności, że związane są z przyjmowanym preparatem. Skoro test ciążowy wypadł negatywny, nawet w przypadku braku miesiączki (do końca 7 dniowej przerwy) możliwe jest rozpoczęcie kolejnego blistra.