Czy to może być ciąża pozamaciczna?

Tydzień temu zrobiłam testy ciążowe i wyszły dwie kreski. Poszłam do ginekologa, zrobił mi badanie usg dopochwowe. Powiedział, że objawy wskazują na ciąże, ale powiedział również, że przyszłam trochę za wcześne. Na zdjeciu usg NIBY widać jakąś małą kropeczkę. Ale kazał przyjść dopiero za dwa tygodnie z wynikami krwi. Powiedział, że ok. jest na jakieś 99,5%. Czy po takim opisie można wykluczyć ciążę pozamaciczną? Lekasz dał mi recepte na lek zawierający hormon progesteron, ale na razie nie kazał brać. Te dwa tygodnie to dla mnie bardzo długo. Proszę o pomoc.

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Nie można jeszcze wykluczyć ciąży pozamacicznej. Ale nie ma co się nadmiernie stresować! Dlaczego nie miałaby to być ciąża prawidłowo umiejscowiona? W końcu zdarza się to dużo częściej niż ciąża pozamaciczna. Proszę być dobrej myśli i łykać kwas foliowy.

Pozdrawiam serdecznie!