Czy to może być coś gorszego od włókniaka?

Niedawno zrobiłam USG sutków i oto wynik badania: Sutki o utkaniu gruczołowo-tłuszczowym. W kwadrancie dolno-zewnętrznym sutka prawego wyczuwalne palpacyjne zgrubienie - zmiana hipoechogeniczna o wym.15x16 mm, dobrze ograniczona z widocznym unaczynieniem - włókniak? Wskazana weryfikacja w BAC. Zmian ogniskowych litych ani płynowych w sutkach nie stwierdza się. Doły pachowe wolne. Proszę o odpowiedź, bardzo sie martwię. Wyczytałam, że włókniaki raczej nie są unaczynione, a tu jest napisane, że z wyraźnym unaczynieniem i przy włókniaku jest znak zapytania. Czy może to oznaczać, że to coś gorszego od włókniaka. Proszę o szybką odpowiedź. Z góry bardzo dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Aby jednoznacznie ocenić charakter guza, konieczna jest ocena cytologiczna (biopsja cienkoigłowa) lub histopatologiczne - badanie skrawka tkanki. W badaniu USG można obserwować cechy pozwalające na wysunięcie wstępnego rozpoznania, lecz zazwyczaj - jak w Pani przypadku - konieczna jest weryfikacja.

Zazwyczaj bogate unaczynienie cechuje guz złośliwy, ale unaczynienie może być widoczne także w przypadku zmiany łagodnej, więc nie jest to kryterium różnicujące.

Proponuję, aby poddała się Pani dalszej zalecanej diagnostyce (BAC - czyli biopsja cienkoigłowa).

Pozdrawiam serdecznie