Czy to może być depresja, czy ja taka jestem?

Proszę o pomoc w wyjaśnieniu mi tego, co się że mną dzieje. Otóż od jakiegoś czasu, mniej więcej ok. 2,5 roku, nie jestem szczęśliwa, nie cieszę się, a w zasadzie nie potrafię się cieszyć z tego, co mam - że żyje, że mam dobrą pracę i wspaniałego syna, którego bardzo kocham. Nie uśmiecham się, czasami tylko udaję, jestem zmęczona i dosyć szybko się denerwuję. Zastanawiałam się nad tym i nie wiem gdzie szukać rozwiązania. Mieszkam za granicą, pracuję w zawodzie, jestem przedszkolanką, kocham syna, mam męża, z którym rożnie mi się układa, a jednak coś jest nie tak. Mój ojciec jest alkoholikiem, pije odkąd pamiętam, ale ja nigdy nie uczęszczałam na zajęcia dla DDA, możne to tu tkwi problem? Proszę o radę: co robić? Jest mi już ciężko.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Na Pani obecne samopoczucie mogło mieć wpływ wiele czynników, m.in. problemy z dzieciństwa, przeprowadzenie się zagranicę, nowe otoczenie, praca, obowiązki oraz relacje z mężem.

Warto, by znalazła Pani pomoc psychologa i postrała się zagłębić w swoje wnętrze. Będzie Pani mogła znaleźć odpowiedzi na nurtujące Panią pytania, poznać źródło problemów oraz nauczyć się radzić sobie z tudnymi sytuacjami.

Sądzę również, że powinna mieć Pani czas tylko dla siebie. Spędzać go na swoich ulubionych zajęciach. Każdy z nas potrzebuje relaksu i spokoju, by móc poukładać swoje sprawy. Może Pani porozmawiać o tym z mężem - on może przejąć część Pani obowiązków w domu, żeby miała Pani chwilę dla siebie.

Pozdrawiam