Czy to może być guz?

Witam! Mam 17 lat i od miesiąca zrobiły mi się dziwne rany. Poszłam z tym do lekarza, który powiedział, że to mogą być rany od zadrapania i wypisał mi maść, zbadał piersi i powiedział, że mam zgrubienie w lewej piersi i że mam iść do ginekologa. Ta pierś mnie boli, czy to może być jakiś guz???

Witam serdecznie!

W okresie dojrzewania mogą powstawać w piersiach różnego rodzaju zgrubienia i zagęszczenia. Czasami powstają także guzki, które w Twoim wieku mają charakter łagodny i zazwyczaj wymagają obserwacji.

Proponuję, abyś udała się do lekarza ginekologa, który zbada Cię, i w razie konieczności skieruje na badania (USG piersi itp.).

Pozdrawiam serdecznie