Czy to może być nowotwór piersi??

Od pewnego czasu odczuwam ból lewej piersi w okolicach mostka. Gdy np. śmieję się ból jest bardzo silny, wyczuwam także tak jakby guzek - czy to może być nowotwór? Czy on w ogóle boli? Nie spotkałam się jeszcze z tym, aby rak piersi bolał...

Proszę o odpowiedź:(

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Dolegliwości jakie Pani podaje nie są specyficzne i mogą występować w różnych schorzeniach. Ból może być objawem raka piersi, jednak nie można tego stwierdzić bez badania. Aby zdiagnozować przyczynę należy udać się do lekarza rodzinnego, który zbada piersi i ewentualnie wystawi skierowanie na badanie usg lub mammografię.

Redakcja abcZdrowie.pl