Czy to może być poronienie samoistne?

Staramy się z mężem o dziecko. Wczoraj, regulernie, dostałam okres, ale na drugi dzień strasznie rozbolał mnie brzuch i wyleciała ze mnie grudka dość dużych rozmiarów mięsa - po tym zajściu czuję pieczenie i dość duże krwawienie. Czy jest to coś niepokojącego? Nigdy się z czymś takim nie spotkałam.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Objawy te wskazują, że doszło u Pani do obfitego krwawienia. Krew zalegając przez pewien czas w macicy utworzyła skrzep, czyli "kawał mięsa" o którym Pani pisała. Krwawienie to najprawdopodobniej było fizjologiczną miesiączką, lecz nieco obfitszą niż zazwyczaj. Jest mało prawdopodobne by doszło do poronienia w terminie miesiączki, choć jest to teoretycznie możliwe.

Gdyby tak się stało, to zarodek byłby na tyle nieduży, że by go Pani nie zobaczyła, natomiast towarzyszące mu krwawienie sprokurowało by powstanie skrzepu.

Pozdrawiam serdecznie!