Czy to może być pusty pęcherzyk ciążowy?

Witam serdecznie.
Ostatnią miesiączkę miałam 31 marca 2010, cykle mam nieregularne ponad 30 dniowe. Ostatni cykl wynosił 32 dni, wcześniejszy 36 dni. Pięć miesięcy temu miałam wyłyżeczkowaną jamę macicę. Dzisiaj (12.05.10) wykonałam badanie USG, które pokazało pęcherzyk ciążowy GS-1,03 cm. Od 5 dni mam ciągłe bóle pleców oraz silne rwące bóle w okolicy pachwin i dołu brzucha, które pojawiają się tylko w czasie snu. Bóle szybko przechodzą po przyjęciu n**** (leku rozkurczowego) i obniżeniu temperatury ciała.

Czy pęcherzyk nie powinien być większy? Czy to może być pusty pęcherzyk ciążowy?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Aby postawić diagnozę pustego pęcherzyka ciążowego, należałoby stwierdzić brak zarodka w nieco późniejszym okresie ciąży, w co najmniej dwóch badaniach USG wykonanych w odstępach 1-2-tygodniowych. Wymiar pęcherzyka jest w Pani przypadku w normie. Jeśli chodzi o bóle- proszę dalej przyjmować lek rozkurczowy (co ma Pani na myśli, mówiąc, że obniża Pani temperaturę ciała?). Jeśli pojawi się krwawienie, należy koniecznie udać się do lekarza.
Pozdrawiam serdecznie!