Czy to może być zawał?

Witam. Od pewnego czasu (ok.2ch lat) w okresie mniej więcej raz na 2-3 m-ce mam takie objawy: ból zaczynający się w okolicach skroni-ucha, przechodzący przez żuchwę, zmierzający w okolice splotu słonecznego. Silny piekący ból, uczucie ucisku pasem, trudności w oddychaniu. Taki stan trwa u mnie ok.30 min., po czym powoli ustaje. Dodam, że ból jest dość mocny. Bardzo mocny. Bardzo proszę o odpowiedź. Lekarz rodzinny u którego zasięgałam porady stwierdził, że osoby w moim wieku "na takie rzeczy"nie chorują. Mam32 lata. Jestem kobietą. Pracuje fizycznie. Dziękuje z góry za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Szanowna Pani,

Przedstawione przez Panią objawy mogą mieć różne tło. Ich przyczyna może być zarówno kardiologiczna, neurologiczna czy nerwicowa. Nie podaje Pani niestety okoliczności w jakich pojawia się ból, co pozwoliłoby nakierować wstępne podejrzenia. W celu wyjaśnienia przyczyn bólu konieczne jest dokładne zebranie wywiadu lekarskiego, przeprowadzenie badania przedmiotowego i badań dodatkowych, o których wyborze zadecyduje lekarz badający - może zlecić  EKG czy RTG kręgosłupa. Podsumowując chciałem zaznaczyć, że na podstawie krótkiego opisu dolegliwości jaki Pani przedstawia, nie można postawić rozpoznania - konieczna jest konsultacja lekarska!!