Czy rak piersi u nastolatki jest możliwy?

Od niedawna mam 16 lat. Od kilku dni czuję silny ból w dolnej części piersi, postanowiłam zrobić samobadanie i wyczułam guzek w miejscu gdzie ból był najsilniejszy. Boję się, że to rak piersi. Wiem, że w moim wieku jest to mało prawdopodobne, ale mimo wszystko bardzo mnie to niepokoi.

Proszę o rychłą odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Każda zmiana guzowata wykryta w samobadaniu piersi wymaga zweryfikowania przez lekarza. Oprócz zbadania piersi przez lekarza może być konieczne wykonanie badania USG piersi.
Rak piersi jest bardzo rzadki wśród kobiet przed 20. rokiem życia, jednakże w tym wieku mogą występować zmiany łagodne oraz zmiany samej tkanki gruczołowej. Dlatego warto skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl