Czy to możliwe, że dostałam okres dwa razy w miesiącu?

Witam, mam na imię Lena, mam 22 lata.
Okres mam już kilka lat, brałam tabletki antykoncepcyjne **** (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna) przez jakiś czas, ale już nie biorę ponad 8 miesiecy. Okres miałam co 28 dni. Nigdy nie zdarzyło się tak, jak teraz. Otóż miałam okres 26 października, w listopadzie nie dostałam w ogóle, dostałam dopiero 7 grudnia i krwawiłam przez 7 dni. Dzisiaj jest 22 grudnia, a ja dostałam okres.

Proszę o pomoc.
Dodam, że kochałam się z mężem bez zabezpieczenia.
Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Proszę wykonać test ciążowy. Niewykluczone, że zaszła Pani w ciążę i albo doszło/dochodzi do poronienia, albo też - jeśli krwawienie, które pojawiło się 07 grudnia i to obecne nie są silne - mamy do czynienia z dość częstym zjawiskiem we wczesnej ciąży. Tak czy inaczej, jeśli wynik będzie pozytywny - powinna Pani niezwłocznie udać się do ginekologa, aby wykluczył poronienie. Jeżeli wynik testu będzie negatywny, to możliwe, że cierpi Pani na zaburzenia hormonalne. Radzę w takim wypadku poobserwować się jeszcze w obecnym cyklu i udać do lekarza, jeśli wszystko nie wróci do normy w styczniu.

Pozdrawiam serdecznie!