Czy to możliwe, że przed okresem boli jajnik?

Boli mnie lewy jajnik. Ostatnio przed okresem bolał mnie prawy. Więc czy to możliwe, że to zapowiedz zbliżania się jego? I jeśli to faktycznie od tego to,czy będą bolały na zmianę, czy może się zdarzyć, że ten sam przez kilka kolejnych cykli?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Jajniki bolą typowo w okresie owulacji (ok. 2 tygodnie przed miesiączką). Ból owulacyjny jest zwykle niezbyt nasilony, może trwać do kilku godzin i pojawia się najczęściej z obu jajników na zmianę, gdyż jajeczkowanie występuje raz z jednego, raz z drugiego jajnika. Pani dolegliwości, występujące krótko przed miesiączką, spowodowane są najpewniej pociąganiem tzw. więzadeł obłych powiększonej, przekrwionej macicy, i raczej nie będą pojawiały się naprzemiennie, lecz zupełnie przypadkowo.
Pozdrawiam serdecznie!